- Wzmocnij więź z nastolatkiem
- Zbuduj sojusz rodzicielski
- Bądź bezpieczną przystanią
Jako rodzice wkładamy ogromny wysiłek w relacje z naszymi dziećmi, uczymy się i szkolimy, posyłamy nasze dzieci na różnego rodzaju zajęcia, wzmacniamy, spędzamy z nimi czas, słuchamy i jesteśmy blisko. Przychodzi jednak czas, kiedy zaczyna pojawiać się napięcie, relacje stają się trudne, zarówno dla nas rodziców, jak i dla naszych nastolatków. Mamy wrażenie, że wpadamy w jakiś wir, który powoduje, że coraz dalej nam do siebie, a przecież nie tak miało być.
Na tych właśnie negatywnych cyklach skupimy się podczas warsztatów – nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim bardzo praktycznie. Będziemy rozszyfrowywać schematy i napięcia w bardzo delikatny i wrażliwy sposób, aby na końcu pokazać wam, że mogą istnieć rodziny połączone bliskością, pomimo tego, że przechodzą przez burzliwy okres dojrzewania.
Dzięki koncepcji bliskości i najnowszym badaniom naukowym jesteśmy w stanie rozrysować mapę, która pomoże odszyfrować sytuacje powodujące, że wpadamy w pułapki pomimo tego, że chcemy być blisko siebie.
Odkrycie i zrozumienie tej mapy wzmacnia relacje i daje fundament dla rozwoju zrozumienia dla nas rodziców i dla naszych nastolatków.
Dla każdego, kto chce wzmocnić swoje relacje z nastolatkiem
i znaleźć w sobie spokój, aby dostrzec jego punkt widzenia
lub w przypadku rozstania jednego z rodziców z osobą wspierającą.
zapraszamy wszystkie chętne babcie i dziadków
w myśl zasady
"nic o nas bez nas"
wyposażenie w wiedzę oraz doświadczenie, które pomoże we wzmacnianiu oraz stałym rozwijaniu poczucia bezpieczeństwa w rodzinie.
opieramy się na najnowszych badaniach naukowych dotyczących relacji
jesteśmy psychoterapeutkami, pracującymi z rodzinami
i parami od lat
jesteśmy skupione na tym, aby każdy z Was czuł się swobodnie
i bezpiecznie
chcemy, aby każdy miał poczucie że jesteśmy blisko aby wspierać, dlatego grupa liczy nie więcej niż 5 rodzin
Całe warsztaty składają się z pięciu sesji, a każda z nich składa się ze wstępu, części merytorycznej, po której pokażemy wam krótki film obrazujący to, o czym była mowa i czego możecie spodziewać się podczas ćwiczeń. Nie zabraknie kilku ćwiczeń w gronie rodzinnym oraz dyskusji i podsumowania.
Na pierwszą sesję zapraszamy samych opiekunów /rodziców /dziadków. Kolejne spotkania będą już wspólnie.
Będziemy rozmawiać o tym:
- jak działa rodzina w systemie opartym o bliską więź
- w jakie pułapki relacyjne wpadamy jako opiekunowie
- jak wzmacniać porozumienie i współpracę pomiędzy rodzicami/opiekunami
Będziemy rozmawiać o tym:
- jak budować poczucie bezpieczeństwa w rodzinie
- jak tworzy się więź
- jaka jest tożsamości waszej rodziny
Będziemy rozmawiać o tym:
- czym są demoniczne dialogi w rodzinie
- co napędza negatywne schematy w relacjach
- jakie przyjmujemy strategie radzenia sobie z demonicznymi dialogami
Będziemy:
- dobrze się bawić w dwóch grupach, rodziców /opiekunów/ dziadków oraz nastolatków
- rozmawiać z rodzicami o tym, co w nich się dzieje
- rozmawiać z nastolatkami o tym, dlaczego rodzice ich wkurzają
Będzie o odbudowywaniu zaufania i więzi. Więcej szczegółów tej sesji zostaje między wami a nami.
To nie jest wyłącznie wiedza oraz informacje co robić i jak, oraz czego nie robić. Wiedza jest ważna, ale w momencie, kiedy włącza się negatywny cykl, zupełnie nie działa.
Naszym założeniem jest, aby przekazać wam doświadczenie zmiany i doświadczenie własnych emocji, ponieważ to one powodują reakcje. To doświadczanie zupełnie innego wymiaru w relacji.
Mamy świadomość, że to prawdopodobnie pierwsze pytanie, jakie się pojawia. Chyba każdy z rodziców zastanawia się nad tym, jak to będzie i jak zareaguje moje dziecko? Nie ma jednego słusznego rozwiązania i nie ma też złego rozwiązania, jak przekonać całą rodzinę do udziału w tak niezwykłym i jednocześnie wywołującym napięcie wydarzeniu.
Z pewnością podzielimy się z Wami wiedza na ten temat na pierwszym spotkaniu. Jeśli macie potrzebę, aby z nami o tym porozmawiać wcześniej, możecie się z nami skontaktować z chęcią wszystko opowiemy.
Twórcy odkryli, że tak spędzone dni okazały się pożyteczne nawet dla nastolatków, które naprawdę nie chciały tam być (takie podejście ma większość nastolatków). Pod koniec pierwszego dnia większość nastolatków uznała, że przynajmniej poczuli się bardziej zrozumiani lub że bardziej zrozumieli rodziców. Co ważniejsze, rodziny informowały, że po miesiącu ten efekt był utrzymany.
Prosimy o kontakt, jeśli potrzebujecie wsparcia. Postaramy się pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Bazą do powstania programu warsztatów, jest wieloletnia praca naukowa Sue Johnson, która opracowała model terapii par, którego skuteczność jest udowodniona naukowo (Emotionally Focused Therapy). Pierwsze szkolenia o nazwie Hold Me Tight® organizowane były dla par.
Osobami, które dostosowały ten program do potrzeb rodzin, są: doktorzy Nancy i Paul Aikin i znany jest na świecie jako „Hold Me Tight® Let Me Go”.
Zapraszamy młodzież w wieku powyżej 13 lat. Górnej granicy nie określiliśmy.
Jeśli mają Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt przez formularz zgłoszeniowy, jest tam rubryka na zadawanie pytań. Skontaktujemy się osobiście w ciągu kilku dni.
Moją pasją jest życie we wszystkich jego wymiarach. John Bolby udowodnił, że aby to było możliwe potrzebna nam jest bezpieczna baza i bezpieczne schronienie jaką są bliskie relacje, dlatego od 20 lat wspieram pary, rodziny i osoby indywidualne w budowaniu trwałych, bezpiecznych i satysfakcjonujących związków.
Jestem cerytfikowaną terapeutką Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (nr 325) i certyfikowaną terapeutką par EFT.
Moją pasją jest praca z parami oraz w kontekście relacji. Ukończyłam kursu Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, jestem w trakcie szkolenia Psychoterapii dzieci i młodzieży oraz w 2019 roku ukończyłam pełnowymiarowe szkolenie EFT prowadzone przez Dr Scotta Woolley i Karin Wagenaar, uczniów między innymi Sue Johnson.
Model Terapii Skoncentrowanej na Emocjach daje mi klarowną mapę do tego jak realnie wspierać relacje. Jestem również członkiem ICEEFT (International Centre of Excellence in Emotionally Focused Therapy w Kanadzie).
od 30 sierpnia do 1 września 2024 r. w Katowicach
Sesja 1, od 17.00 do 20.00
Sesja 2, od 11.00 do 13.00
Sesja 3, od 14.00 do 16.30
Sesja 4, od 11.00 do 13.00
Sesja 5, od 14.00 do 16.30
Będziecie lepiej rozumieć bezpieczne relacje w rodzinie – decydujące momenty, które określają relację pomiędzy nastolatkami, a ich rodzicami/opiekunami/
dziadkami
Będziecie lepiej rozumieć własne potrzeby i reakcje emocjonalne oraz reakcje członków rodziny
Będziecie w stanie opisać oraz kontrolować negatywne schematy, które wywołują ból oraz dystans w relacji
Będziecie w stanie kształtować pozytywne chwile nawiązania więzi oraz reagowania, co jest podstawą budowania bezpieczne więzi